Src Başvuru Şartları

Src Kayıt Başvurusu

Src belgesi almak isteyen adaylar öncelikle hangi src belgesini almak istediklerini kayıtta belirtirler. Katılacağınız src sınavında sadece tek src belgesi alabilirsiniz. İkinci src belgesi talebiniz için tekrar src sınavına katılmanız gerekir. Örneğin kursumuza Src 2 - 4 başvurusu yapmış olan adayımız katılacağı ilk src sınavına src 2'den, diğer src sınavında da src 4'ten sınava girebilir. Öncelikli olan src belgesi ihtiyacınızı kayıtta belirleyerek işlemlerinize devam ederiz.

Src eğitimlerimiz Src 2 - 4 (Yurt içi yolcu - yük taşımacılığı) için 4 gün toplam 28 saat, Src 1 - 3 (Uluslar arası yolcu - yük taşımacılığı) için 5 gün toplam 32 saattir. Src eğitimlerine katılım zorunludur. Bakanlık tarafından 5 saat devamsızlık hakkınız olmasına rağmen adaylarımıza tüm derslere tam katılmalarını tavsiye ederiz. Src sınavının zorluğundan dolayı derslere tam katılım sınavdaki başarınızı yükseltecektir.

Src derslerinin son gününde eğitim tamamlama sınavı yapılır. Bu sınavdan başarılı olan adaylarımıza "Eğitim Tamamlama Belgesi" verilir ve bu adaylarımız Bakanlığın yapacağı src sınavına katılmaya hak kazanır. Kursumuz bünyesinde yapılacak olan Eğitim Tamamlama Sınavına katılım zorunludur. Bu sınava katılmayan adaylar Bakanlık sınavına kesinlikle giremezler. Tüm eğitimler tamamlandıktan sonra size belirtilen süre içinde Halk Bankasın 35 tl. sınav ücreti yatırarak src sınavına katılmak için tüm işlemleri tamamlamış olursunuz.

Ulaştırma Bakanlığının yapmış olduğu src sınavından 100 üzerinden 60 alan adaylar sınavı geçmiş sayılır. Toplam 50 soru sorulur ve 30 doğru yapmak geçmek için yeterlidir. Sınavdan başarılı olanlar 16 tl. kart ücretini Halk Bankasına yatırdıktan sonra src kartları basılır ve adreslerine postalanma süreci başlar.

Kimlik, Ehliyet fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile kursumuza kayıt yaptırabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz için Tıklayınız

Aydın Sarı Src Kursu - Aydın Sarı Psikoteknik Merkezi
Şirinevler Meydanı Meriç sk. Halis Ahmet İş Merkezi no:6 Şirinevler-Bahçelievler İSTANBUL

Telefonlar

4443021 - 0551731232

Bize Ulaşın