2023 Src Belgesi Fiyatları

2023 SRC Belgesi Ücretleri :

Src belgesi fiyatlarında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlülüğünün belirlemiş olduğu resmi rakamlar geçerlidir.

İhtiyacınız doğrultusunda ship olmanız gereken Src Belgesi ücreti için bizimle iletişime geçiniz.
 

 02125032525 - 05517312323

Src 1 Belgesi : 7000 tl. 

Src 2 Belgesi : 6000 tl. 

Src 3 Belgesi : 7000 tl. 

Src 4 Belgesi : 6000 tl.

Src 1 + Src 3 Belgesi : 11,500 tl.

Src 2 + Src 4 Belgesi : 10,00 tl.


Kredi Kartına 6 Taksit

Src alımında Diğer Masraflar Nelerdir? 
 Sınav harçları ve kart ücreti kurs ücreti dışındadır. 2023 yılı için src belgesi sınav giriş harcı 240 TL'dir. Bu harç kurs aracılığıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yatırılır. Bunun dışında Src teorik ve Uygulama (sözlü) sınavından başarılı olanlar Src Kart Ücreti olarak Halk Bankası veya Vakıf Bankası şubelerine 93 TL kart ücreti yatırarak belgele sahibi olurlar. Banka şubelerine veya Atmlerine kart ücreti yatırıldıktan hemen sonra kişinin e-devletinde Src Belgesi aktif olur.Sınavsız Src Belgesi Ücretleri (Ehliyet Tarihi 23.02.2003'ten önce olanlar için) :

Sınavsız / Eğitimden Muaf Src Belgesi Tek Belge ücreti 250 TL
Sınavsız / Eğitimden Muaf Src Belgesi Çift Belge ücreti 400 TL
Src Belgesi Fiyatları sınavları geçtiğimiz yıllarda 5 tane yapılmıştı fakat 2023 sınav takviminde kursların çok sayıda sınav yaptığını söylemek mümkün olmaktadır. Her kursun sınıflarına göre yaptığı sınav tarihleri farklı olup 2023 sınav sonuçları aynı gün belli olmaktadır. Src Belgesi Fiyatları almak için Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetki verdiği kurumlardan birine başvurularak alınmaktadır. Belgeyi almak adına girilecek eğitimlerin mutlaka tamamlanarak belge verilmektedir. Bu eğitimler genellikle haftasonları her bir gün maximum 8 saat şeklinde verilmektedir ve yaklaşık 2,5 haftada tamamlandığını söylemek mümkün olmaktadır. Eğitimlerini alan sürücüler sınava girdikten ve başarılı olduktan sonra belgelerini alarak uygunluk verilmektedir. Src Belgesi Fiyatları vermeye yetkili kurumlara kayıt yaptırarak SRC belgesi alımını belirli kriterlerin sonucunda sağlanabildiğini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Src Belgesi Fiyatları Uluslararası ve Yurt içi taşımacılık yapan şoförlerin yeterliliklerini gösteren belge olduğunu söyleyebiliriz. Şoförler bu belgeyi almak için 36 saat süren bir eğitimden geçerek bu belgesi almaya hak kazanmaktadırlar.Bu tarz araçları kullanan sürücülerde Src Belgesi Fiyatları adı altında, Sürücü belgesi haricinde mesleki yeterlilik belgesi ve psikoteknik raporu olmak zorundadır.Saydığımız belgelerden birinin eksik olması halinde sürücülere cezai işlem uygulandığını söylemek gerekir.Src Belgesi  kanunen Karayolu Taşıma Kanunu’na göre karayolu taşımacılığında yük ve yolcu taşıyan araç sahiplerinin almakla yükümlü oldukları mesleki yeterlilik belgesi olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre yük haricinde yolcu ve kargo ve yolcu taşıyan araçlar ticari araç olarak ifade edildiğini söyleyebiliriz. Src Belgesi Fiyatları Uygulama sınavları görsel ya da video şeklinde oluşmakla birlikte 3 soruluk uygulama sınavından 2 soruya doğru yanıt vermek, sınavdan geçmek için yeterli olabileceğini söyleyebiliriz.Src Belgesi Fiyatları sınavında başarılı olmak için en az 28 soruya doğru yanıt verilmesini gerektiğini söylemek gerekir. Yanlış sorular doğru soruları etkilememekle birlikte teorik sınavda başarılı olan sürücüler her sorunun yaklaşık 60 saniye sürdüğü uygulama sınavına girdiklerini belirtmek gerekir. Src Belgesi Fiyatları sınavı teorik ve uygulama sınavlarından oluşturularak gerçekleştirilmektedir. Çoktan seçmeli teorik sınav 1 saat sürecek olup sınav soruları eski sistemden çok aksine 40 adetten oluştuğunu söyleyebiliriz. Her sorunun değeri 2.5 puan olup, sınavlar her kurs için farklı saatlerde olabilir ancak genellikle saat 10:00 olarak düzenlendiğini söyleyebiliriz.

Aydın Sarı Src Kursu - Aydın Sarı Psikoteknik Merkezi
Şirinevler Meydanı Meriç sk. Halis Ahmet İş Merkezi no:6 Şirinevler-Bahçelievler İSTANBUL

Telefonlar

4443021 - 05517312323

Bize Ulaşın